środa, 3 sierpnia 2011

Dobór kwiatów do karnacji i koloru włosów panny mlodej


Każda panna młoda chce, aby jej ślub był piękny i wywarł niezapomniane wrażenie na zaproszonych gościach. Taki efekt jest możliwy tylko wtedy, gdy wszystkie elementy są do siebie odpowiednio dopasowane. Niestety, jednym z często popełnianych błędów jest nieodpowiedni dobór koloru kwiatów w kompozycji ślubnej.
Często panna młoda decyduje jak będzie wyglądał jej bukiet ślubny na podstawie tego, co spodobało się jej w trakcie przeglądania zdjęć w czasopismach, katalogach lub na stronach internetowych lub taki jaki miała jej koleżanka. Niestety nie zdaje sobie sprawy, że przy wyborze kwiatów należy wziąć po uwagę również kolor włosów i karnację. Zadaniem florysty jest dawanie takich rad, opinii i sugestii, żeby teoretycznie tworzony bukiet prezentował się idealnie później podczas ceremonii ślubnej, na zdjęciach i na nagranym filmie. Czasami to, co lubi i wybierze panna młoda może nie być najlepszym wyborem ze względu na jej kolor włosów lub odcień skóry.
Złote zasady, jakimi kierują się floryści przy doborze kwiatów do koloru włosów i karnacji panny młodej:
 • Dla panny młodej z ciemnymi włosami zaleca się wybór kwiatów o wyraźnych kolorach.
   
 • Kwiaty w jasnych, pastelowych barwach idealnie komponują się z urodą panny młodej o blond włosach.
   
 • Panny młode z rudymi włosami powinny wybierać kwiaty w ciepłych kolorach lub odcieniach niebieskiego. Przy układaniu bukietu zaleca się stosowanie dużej ilości dodatków zielonych.
   
 • Pannie młodej o bardzo jasnej karnacji należy proponować kwiaty w kolorach pastelowych z ciemniejszymi dodatkami.
   
 • Śmiałe barwy podkreślą urodę panny młodej o ciemnej karnacji.
   
Dobrze dobrany kolorystycznie bukiet podkreśli urodę każdej panny młodej i pomoże jej poczuć się pięknie w trakcie ceremonii ślubnej. A przecież o to właśnie chodzi.

1 komentarz: