środa, 3 sierpnia 2011

Wielkość bukietu ślubnego

Jednym z często popełnianych błędów przez wielu, nawet bardzo doświadczonych florystów, jest nieodpowiedni dobór wielkości bukietu ślubnego do wzrostu panny młodej.Jest to szczególnie widoczne w przypadku kompozycji wykonywanych dla pań, które są niskie lub bardzo wysokie.
Dlatego w trakcie rozmowy z przyszłą panna młodą należy zwrócić uwagę na jej wzrost, który będzie wyznacznikiem wielkości bukietu ślubnego. Niestety większość kobiet zamawiających bukiet zwraca głównie uwagę na kolor, kształt i rodzaj kwiatów.
Już na początku rozmowy trzeba przekonać klientkę, że przyszła do właściwej firmy, kwiaciarni, pracowni, w której pracują osoby doświadczone, a celem florystów jest wykonanie dla niej bukietu w odpowiednich kolorach i kształcie, którego wielkość będzie idealnie dopasowana do jej wzrostu. Jeśli będzie inaczej bukiet ślubny będzie wydawał się za duży lub za mały.

Dla drobnej i niskiej panny młodej zalecany jest mały bukiet.
Jeżeli jest on zbyt duży lub zbyt długi, to panna młoda może wyglądać na przytłoczoną, a kompozycja na nieproporcjonalnie dobraną do jej sylwetki. Góra bukietu dla niskiej panny młodej może sięgać maksymalnie do 10-12 centymetrów powyżej dłoni. Jest to miniaturowa wersja bukietu ślubnego. Taki efekt uzyskamy wybierając kwiaty w odpowiedniej wielkości.
W tym celu można wykorzystać kwiaty o mniejszych pakach, na przykład miniaturowe róże, frezje, tulipany lub konwalie.
Dla wysokiej panny młodej, zaleca się wykonanie większej kompozycji ślubnej.
Może to być duży, okrągły bukiet albo bukiet zwisający lub o fantazyjnym, nieregularnym kształcie. Bukiet zwisający, może mieć długość ok. 30, a nawet 35 centymetrów.
Do wykonania kompozycji można użyć większych kwiatów – najpopularniejsze są róże, lilie, kalie, storczyki i anturium.
Wybierając styl bukietu ślubnego warto zwrócić uwagę na jego wielkość. Kompozycja nie powinna być ani za mała, ani za duża. Bardzo ważne jest także, aby nie była zbyt ciężka. Panna młoda musi czuć się komfortowo trzymając bukiet w trakcie ceremonii ślubnej oraz podczas sesji zdjęciowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz